Zmień treść wyszukiwanej frazy
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne)

Powrót

Monitory aktywności, pulsometry i zegarki sportowe

Zegarki treningowe i pulsometry bardzo często utożsamiane są z przesadzonymi gadżetami, które w niczym nie są potrzebne podczas treningu. Tymczasem jest zupełnie odwrotnie! Jeśli trenujesz długo, z dużą częstotliwością i intensywnością, to monitory treningowe mogą często uratować cię przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Na najwyższych obrotach

Nie sposób nie zauważyć, że żyjemy w coraz szybszym tempie z coraz większą intensywnością. Dowodem takiego stanu rzeczy są niezwykle w ostatnim czasie popularne, nowe dyscypliny sportowe wykorzystujące maksimum możliwości organizmu w minimalnym czasie. HIIT, tabata, crossfit, trening biegowy na interwałach – długo można by wymieniać sporty, w których nasze tętno powinno wzrastać do 70-80% swoich możliwości. Efekt? Bardzo szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, błyskawiczne wyrabianie mięśni, ale też podwyższone ryzyko problemów z sercem czy oddychaniem. Nawet jeśli znamy wartość odpowiadającego naszemu wiekowi i stanowi organizmu pulsu na podwyższonych obrotach, nie będziemy mogli jej skontrolować bez odpowiedniego sprzętu. Przyspieszony oddech, zadyszka, kołatanie serca – zamiast czekać na te objawy, które mogą pojawić się w trakcie treningu i dawać znać o tym, że z ciałem dzieje się coś niedobrego, warto zainwestować w pulsometr, na którym skontrolujemy, czy nie forsujemy serca za bardzo.

Monitoring organizmu

Zegarki treningowe i pulsometry to wbrew pozorom nie tylko gadżeciarskie akcesoria dla fanatyków elektroniki, ale też kontrolery naszego organizmu. Dzięki nim nie dopuścimy do sytuacji podprogowych i zapobiegniemy tragedii – to pewne. Jednak ich funkcjonalność może okazać się pomocna również przy zwiększaniu efektywności. Nawet jeśli nie ćwiczysz bardzo intensywnie, twój puls mówi wiele na temat spalania czy też wydolności organizmu. Z monitorem treningowym jesteś w stanie kontrolować puls i dostosowywać jego wartość do swoich potrzeb, np. przyspieszać, gdy tętno mocno zwolni. Taka kontrola uderzeń serca ma ogromne znaczenie dla zdrowia i efektywności podczas treningu.

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]