Bieganie - gdzie trzymać wodę?

Nawadnianie podczas biegania to jedna z podstawowych kwestii w dbaniu o zdrowie. Szczególnie podczas długich lub bardzo intensywnych treningów i zawodów nasz organizm traci sporą ilość wody, którą powinniśmy na bieżąco uzupełniać, by uniknąć odwodnienia i złego samopoczucia. Jak jednak biegać z wodą? Gdzie trzymać butelkę w trakcie biegu?

Bieganie na bieżni – uchwyt na wodę

Jeśli trenujesz bieganie na siłowni lub w domu na bieżni, to zadanie z uzupełnianiem płynów jest naprawdę proste. Większość dostępnych w klubach fitness czy sklepach ze sprzętem bieżni obok tablicy z ustawieniami ma specjalny uchwyt na bidon z napojem, który usprawnia nasz trening i zapewnia sto procent wygody. Jeśli jednak okaże się, że dany model bieżni takiego uchwytu nie posiada, to najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie butelki obok w zasięgu naszego wzroku. Co prawda w tym przypadku będziesz musiał zrobić przerwę w bieganiu na to, by się napić, ale taka forma również jest bardzo wygodna!

Bieganie w terenie – pas z bidonami

Sprawa wygląda zupełnie inaczej, gdy Twoją ulubioną formą biegania jest bieganie w terenie. Trudno byłoby mieć butelkę zawsze przy sobie, gdybyśmy musieli przez cały bieg trzymać ją w dłoni. Kiepskim pomysłem jest też woda w plecaku, chyba, że lubisz bieganie z obciążeniem, a do plecaka włożysz coś więcej, by napój nie przesuwał się i nie podskakiwał w trakcie pokonywania trasy. Na szczęście marki sportowe wymyśliły rozwiązanie idealne dla maratończyków i osób, które uwielbiają bieganie na dworze. Są to pasy z niewielkimi bidonami, które napełniamy wodą, by mieć ją zawsze przy sobie. Taki pas nie utrudnia biegu i pozwala zachować wolne ręce, które zdecydowanie przydadzą nam się podczas biegania w terenie. Takie saszetki z bidonem znajdziesz przede wszystkim w ofercie Nike. Warto w nie zainwestować, bo przydadzą się nie tylko w trakcie biegów, ale także podczas aktywnych wakacji w upalnym klimacie czy wycieczek rowerowych!

Woda to pierwsza rzecz, po którą biegacz powinien sięgnąć po przebytych kilometrach. A jeśli trasa jest długa lub trening bardzo intensywny – napój powinniśmy spożywać jeszcze w trakcie pokonywania trasy. Dlatego swój bidon z wodą miej zawsze przy sobie, najlepiej na specjalnym pasie z saszetką!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]