Bieganie - ile można schudnąć?

Faktem jest, że bieganie to jedna z tych aktywności fizycznych, które pomagają zgubić zbędne kilogramy w bardzo szybkim tempie. Ale czy naprawdę wiesz, jaki rezultat możesz osiągnąć samym joggingiem? Ile można schudnąć, regularnie biegając?

Bieganie – ile można schudnąć ?

Jak przy każdej dyscyplinie sportowej, tak też w przypadku biegania trzeba przyznać, że osiąganie wymarzonych efektów jest zależne od bardzo wielu czynników. Jak wiadomo każdy organizm jest inny i inaczej będzie zachowywał się przy zmianie trybu życia na bardzo aktywny. Spójrzmy więc na listę czynników, które pozwolą określić, ile możesz schudnąć, biegając!

Z jakiego pułapu startujesz?

Pierwsza i najistotniejsza kwestia, którą trzeba wziąć pod uwagę, gdy zaczynamy zastanawiać się nad tym, ile kilogramów możemy zrzucić, biegając. Zupełnie inny efekt osiągniemy, gdy startujemy z poziomu dużej nadwagi czy otyłości, a inny, gdy mamy do zgubienia 2 czy 3 kilogramy. W tym pierwszym przypadku możliwe jest schudnięcie o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów z tkanki tłuszczowej, o ile zachowamy odpowiednią regularność biegania, będziemy trzymać się diety oraz zwiększać intensywność swoich treningów wraz z utratą masy. Gdy natomiast masz w planie zrzucić zaledwie kilka kilogramów, to efekt jest do osiągnięcia w bardzo krótkim czasie. Wystarczy zadbać o systematyczność ćwiczeń.

Ile razy w tygodniu biegasz ?

jeśli mowa o systematyczności, to warto wspomnieć o tym, że ma ona kluczowe znaczenie dla osiągania fitnessowych celów. Chcesz schudnąć kilkanaście kilogramów ? Konieczny będzie trening 3 razy w tygodniu przez dłuższy czas. Może się okazać, że zajmie ci to nawet rok. Dlatego niezbędna okaże się wytrwałość i ciągłe podnoszenie sobie poziomu motywacji.

jak wygląda twoja dieta?

Nie będzie mowy o chudnięciu przez bieganie, jeśli zmienimy nasze życie wyłącznie, dodając do niego aktywność fizyczną. Do zmiany są najczęściej również, a może przede wszystkim, nasze nawyki żywieniowe. Chcesz efektywnie chudnąć , uprawiając jogging? Zacznij od porządków w kuchni! Raz na zawsze pożegnaj się z tłustymi fast foodami, słodkimi napojami czy niezdrowymi przekąskami. Jeśli odpowiednio zadbasz o dietę, to z powodzeniem zrzucisz kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów (oczywiście w swoim czasie).

Jakie tempo przyjmujesz w trakcie treningów biegowych?

Nie od dziś wiadomo, że bieganie pozwala schudnąć więcej, gdy zaczynamy bawić się tempem. Jedną z najskuteczniejszych metod treningowych są interwały, czyli bieganie naprzemiennie na 100% swoich możliwości i w zwolnionym tempie. Wystarczy rozliczyć sobie odcinki do przebycia lub czas na bieg w dwóch różnych tempach, a następnie realizować ten plan treningowy przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki temu odpowiedź na pytanie: ile można schudnąć, biegając, powiększy się o dodatkowych kilka kilogramów!

Jedno jest pewne – dylematu chudnięcia przez bieganie nie da się rozwiązać przy pomocy jednej, bezbłędnej odpowiedzi. U każdego biegacza proces ten wygląda inaczej, w innym tempie, z różną intensywnością. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób się odżywiasz oraz jak podchodzisz do swoich treningów. Jeśli z regularnością, samodyscypliną i chęcią podnoszenia sobie poprzeczki, to twój wynik końcowy będzie naprawdę imponujący!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]