Bieganie po schodach

Bieganie po schodach – czynność z pozoru żmudna i prozaiczna, może być fantastycznym sposobem na trening! Jej zalety to nie tylko możliwość ćwiczenia o każdej porze, bez wydawania ogromnych sum na sprzęty i karnety, ale także zaskakująca efektywność! Jesteś biegaczem i poszukujesz nowych, alternatywnych metod na trening? A może nadmiar tkanki tłuszczowej spędza Ci sen z powiek? Odpowiedź może być tylko jedna: zacznij regularnie biegać po schodach! To naprawdę działa!

Bieganie po schodach

Zalety biegania po schodach podkreślane są mocno przez fizjoterapeutów, według których taka forma ruchu bardzo korzystnie wpływa na stan naszych stawów, głównie skokowych i kolanowych. To bardzo dobra wiadomość dla biegaczy, którzy najwyższej sprawności tych stawów potrzebują przy każdym starcie. Okazuje się, ze bieganie po schodach może być bardzo dobrą formą treningu uzupełniającego dla osób, które uwielbiają biegać. Uodparnia ona stawy na powstawanie kontuzji i uszkodzeń, dzięki czemu stajemy się bardziej bezpieczni i sprawni.

Bieganie po schodach jako sposób na spalanie tłuszczu

Nie ulega wątpliwości, że bieganie po schodach to trening kardio. Dlatego szczególnie poleca się go osobom, które chciałyby pozbyć się zbędnych kilogramów i szybko spalić tkankę tłuszczową. Regularne bieganie po schodach znacznie przyspiesza procesy redukcyjne, a jeśli dodatkowo włączysz do treningu interwały, na przykład szybkie wbieganie po schodach i wolne schodzenie w dół, możesz liczyć na błyskawiczne efekty widoczne na całym ciele!

Sposób na jędrne pośladki

Schody to najlepszy trening dla naszych pośladków i ud! Jeśli problematyczną sferą jest dla Ciebie właśnie okolica bioder, to chodzenie i bieganie po schodach powinno Ci pomóc. W ten sposób nie tylko spalisz tłuszcz, ale także wyrzeźbisz mięśnie pośladkowe i mięśnie ud i łydek, ujędrnisz nogi i pośladki i sprzeciwisz się sile grawitacji! Tu poza biegiem warto włączyć inne ćwiczenia na schodach, na przykład wchodzenie i schodzenie, naskoki z szerokim przysiadem czy wypady nóg.

Bieganie po schodach – kondycja maratończyka

Jest coś jeszcze, co uda Ci się wypracować, biegając po schodach! Mowa oczywiście o kondycji, która znacznie poprawia się przy każdym tego typu treningu! Jeśli wprawisz się w bieganiu po schodach podczas regularnych ćwiczeń, wchodzenie po nich z zakupami czy bieg na autobus już nigdy nie sprawią Ci problemów. Serce zacznie pracować wydajniej i będzie silniejsze, a mięśnie przystosują się do intensywniejszego wysiłku i będą mocniejsze, bardziej elastyczne i odporne! Przygotowaliśmy również artykuł o bieganiu w miejscu - jeżeli więc szukasz znakomitej alternatywy dla biegania po schodach - koniecznie się z nim zapoznaj!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]