Bieganie w miejscu

Mówi się, że każdy, nawet najprostszy, wykonany trening jest lepszy od bierności. Dlatego nie dziwi rosnąca popularność biegania w miejscu. Niektórym takie ćwiczenie może wydawać się całkowicie bezsensowne i monotonne. Udowadniamy jednak, że jeśli odpowiednio się przygotujesz, bieganie w miejscu może być fantastycznym sposobem na aktywność fizyczną!

Bieganie w miejscu – dlaczego warto?

Standardowe wymówki, które najczęściej towarzyszą osobom niechętnym do uprawiania jakiegokolwiek sportu to głównie brak czasu i pieniędzy. Jeśli Ty również się nimi posługujesz, to mamy dla Ciebie idealną opcję, niewymagającą od Ciebie więcej niż 15 minut w ciągu dnia i ani złotówki wydanej na karnet czy sprzęt treningowy! Biegać w miejscu możesz w każdym miejscu, również w swoim domu przed telewizorem. Możesz jednocześnie oglądać ulubiony serial lub program rozrywkowy i ćwiczyć, by zapewnić sobie dzienną, zalecaną dawkę ruchu. Aby biegać w miejscu nie potrzebujesz karnetu na siłownię ani sprzętu we własnym domu. Wystarczą dobre chęci i samodyscyplina!

Co daje bieganie w miejscu?

Zaletą biegania w miejscu jest nie tylko łatwa dostępność, ale także efektywność. Choć może się to wydawać mało prawdopodobne, takie ćwiczenia wykonywane systematycznie, na przykład trzy razy w tygodniu, mogą znacząco obniżyć zawartość tkanki tłuszczowej w ciele oraz bardzo korzystnie wpłynąć na kondycję organizmu! Szybszy przepływ krwi, pobudzenie trawienia i lepsze ogólne samopoczucie to tylko niektóre z korzyści, jakie zyskasz, regularnie biegając w miejscu!

Idealna rozgrzewka

Jeśli nie wyobrażasz sobie tego typu treningu, który opierałby się na jednym ćwiczeniu, możesz potraktować bieg w miejscu jako rozgrzewkę! Przyda się ona zarówno biegaczom, jak i osobom trenującym fitness czy crossfit. Bieganie w miejscu pobudza krążenie, przyspiesza tętno, nastraja organizm do pracy na wyższych obrotach i przystosowuje mięśnie do intensywnego wysiłku.

Trening właściwy

Bieganie w miejscu może też być znakomitą bazą do treningu właściwego, szczególnie dla osób początkujących, poszukujących sposobów na łatwy do wykonania trening. Jak sprawić, by 15 minut biegania w miejscu było efektywne i ciekawe?

  • Baw się tempem! Interwały, czyli naprzemienne bieganie sprintem i truchtem to świetny sposób na bardzo szybkie spalanie tkanki tłuszczowej! Pobierz na telefon aplikację do interwałów albo skorzystaj ze stopera, który odmierzy rytmy. Biegaj na maximum swoich możliwości, a następnie zwolnij tempo do lekkiego przeskakiwania z nogi na nogę. Taki trening przyniesie bardzo dobre rezultaty, jeśli będziesz go wykonywać systematycznie.
  • Na podstawie biegania w miejscu wykonuj inne ćwiczenia, na przykład bieg bokserski z wyciąganiem ramion do przodu, bieganie z krążeniem ramion w tył i w przód, skipy z przyciąganiem kolan do klatki piersiowej i pięt do pośladków. Ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia!
  • Wpleć bieg w miejscu w swój dzienny Full-Body-Workout. Możesz przeplatać go na przykład przysiadami, wypadami nóg w przód i w tył, burpeesami czy podskokami. W ten sposób zyskasz bardzo przyjemny zestaw, który świetnie wpłynie na całe ciało!

Bieganie w miejscu to jedno z elementarnych ćwiczeń fizycznych, które znakomicie wpływa na kondycję i sylwetkę. Możesz wykorzystać je jako rozgrzewkę albo bazę do treningu właściwego. Najważniejsze jednak, że ruszysz się z kanapy i przestaniesz szukać wymówek! Zapoznaj się również z naszym artykułem o bieganiu po schodach - znakomitej alternatywie dla biegania w miejscu.

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]