Co daje bieganie na bieżni?

Bieganie to jedna z najbardziej efektywnych i przyjemnych form aktywności, po którą sięga coraz większa ilość osób. Zastanawiasz się, gdzie najlepiej odbywać swoje treningi – na dworze, na boisku, a może na siłowni? Opowiadamy o największych zaletach biegania na bieżni. Co daje? Dlaczego warto spróbować?

1.Biegaj niezależnie od pogody.

Zdecydowanie największym atutem biegania na bieżni jest fakt, że trening możemy odbyć niezależnie od tego, jakie warunki pogodowe panują aktualnie za oknem. Zła pogoda bardzo często stanowi wymówkę treningową, a jeśli ty nie należysz do osób, które boją się deszczu, to biegając na dworze, możesz nabawić się przeziębienia czy groźnej kontuzji. Ogromnym plusem odbywania treningu biegowego na bieżni jest fakt, że masz dach nad głową i jest ci ciepło. Zaoszczędzisz więc sporo, bo nie musisz zaopatrzać się w drogie ubrania treningowe na każdą okoliczność pogodową! Podczas biegu na siłowni wystarczą ci szorty i t-shirt, ewentualnie wygodne legginsy oraz oczywiście, świetnie zamortyzowane buty. Dzięki temu możesz cieszyć się swoją ulubioną aktywnością również jesienią i zimą, gdy pogoda nie zachęca do spędzania czasu na zewnątrz!

2.Ustaw sobie tempo, biegaj interwały

Kolejną wielką zaletą biegania na bieżni jest możliwość ustawienia sobie tempa, a nawet rozliczenia treningu na interwały. Nie od dziś wiadomo, że zmienne tempo pozwala przyspieszyć proces spalania tłuszczu , ale także sprawia, że bieganie nie jest nudne. Na bieżni możesz dowolnie ustawić sobie trening interwałowy i zapracować na jeszcze lepsze rezultaty, bez inwestowania w drogie, elektroniczne gadżety.

3.Biegaj na równej nawierzchni, bez obaw o kontuzje.

Co poza tym? Bieganie na bieżni daje możliwość zapomnienia o wszystkim, przemierzania kilometrów bez zwracania uwagi na to, czy pod nogami nie leży jakaś gałąź, o którą moglibyśmy się potknąć, czy dziura, w którą moglibyśmy wpaść. Bieżnia ma gładką nawierzchnię o stałym poziomie twardości, więc po pierwsze możemy z łatwością dobrać odpowiednie do typu podłoża buty do biegania, a po drugie znacznie zmniejsza się ryzyko odniesienia groźnej kontuzji, które podczas biegania w terenie zdarzają się niestety często. Chcesz biegać bezpiecznie? Biegaj na bieżni!

4.Biegaj i nadrabiaj zaległości książkowe czy filmowe

W związku z tym, że nie musimy nadmiernie martwić się o to, co dzieje się dookoła, o jeżdżące ulicami samochody, nierówności na drodze czy innych użytkowników naszej trasy, możemy w stu procentach się zrelaksować i skupić na przyjemności odczuwanej w trakcie biegania. Trening biegowy odbywany na bieżni daje więc możliwość łączenia go z innymi formami spędzania wolnego czasu . Możesz na przykład biegać i słuchać audiobooka, a nawet oglądać ciekawy film na urządzeniu mobilnym. Jeśli masz to szczęście i posiadasz własną bieżnie w swoim domu, to idealną opcją będzie zamontowanie telewizora w siłowni! Dzięki temu zyskasz lepszą jakość dźwięku i obrazu, które będą ci towarzyszyć w trakcie treningów i umilać ten czas spędzony na bieżni.

5.Kontroluj puls.

Ustaliliśmy, że bieganie na bieżni sprawia, że nie musimy inwestować w dodatkowe gadżety, które mają na celu usprawnić osiąganie przez nas lepszych rezultatów. Nowoczesne bieżnie dają nie tylko możliwość ustawienia sobie odpowiedniego tempa czy interwałów, ale także kontroli pulsu . Jeśli więc biegasz ze względów zdrowotnych, to bieganie na bieżni jest jak najbardziej wskazane!

Bieganie na bieżni ma praktycznie same plusy – od równej nawierzchni, przez możliwość biegania o każdej porze dnia i nocy, a także przy każdych warunkach pogodowych, aż po łączenie treningu z innymi przyjemnymi formami spędzania wolnego czasu! Jeszcze się wahasz? Koniecznie spróbuj!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]