Crossfit - kiedy widać pierwsze efekty?

Trening crossfit to bez wątpienia jeden z najbardziej efektywnych rodzajów aktywności fizycznej. Zauważalne rezultaty przychodzą bardzo szybko, jeśli oczywiście nasze treningi odbywają się z określoną systematycznością. Chcesz rozpocząć swoją przygodę z crossfitem i zastanawiasz się, po jakim czasie uzyskasz efekty? Podpowiadamy!

Kiedy widać efekty treningu crossfit ?

Greg Glassman, pomysłodawca tej niezwykle dziś popularnej dyscypliny sportowej, założył, że ma ona nie tylko kształtować sylwetkę, czyli spalać tłuszcz i rzeźbić mięśnie, ale także działać wielotorowo na ogólną sprawność ćwiczącego. Pytanie więc nie do końca powinno brzmieć „kiedy widać efekty”, lecz „kiedy widać i jakie efekty treningu crossfit?”. Trudno bowiem zaprzeczyć faktom, że znaczącą różnicę w swoim ciele i kondycji odczujemy już po pierwszy treningu!

Po pierwszym treningu crossfit

Twoje ciało, szczególnie jeśli jest nieprzyzwyczajone do intensywnego wysiłku fizycznego, będzie odczuwać zmęczenie. Mogą pojawić się zakwasy. Po pierwszym treningu nie zobaczysz widocznych rezultatów na ciele, jednak pobudzisz swój metabolizm i dasz początek spalaniu tkanki tłuszczowej. Na pierwszym treningu crossfit możesz wypaść słabo pod względem kondycji i siły, jednak już po tygodniu Twoje ciało przywyknie i będzie tylko lepiej!

Po tygodniu trenowania crossfitu

Tkanka tłuszczowa ulega szybkiemu spalaniu dzięki wysokiej intensywności każdej sesji crossfit. Najprawdopodobniej zauważysz spadek masy ciała spowodowany utratą kilogramów właśnie z tkanki tłuszczowej. Twoje ciało zacznie się wzmacniać, a serce będzie pracować wydajniej dzięki regularnym, intensywnym ćwiczeniom crossfit. Możesz zauważyć, że lepiej radzisz sobie z codziennymi czynnościami, na przykład nie łapiesz zadyszki podczas biegania po schodach czy pogoni za autobusem!

Po miesiącu ćwiczenia crossfitu

Miesiąc regularnego trenowania crossfitu w zupełności wystarczy, by zobaczyć pierwsze, często spektakularne efekty! Szczególnie, jeśli w Twoim życiu pojawiła się nie tylko intensywna aktywność fizyczna, ale także zdrowa, zbilansowana dieta. W zależności od tego, z jakiej początkowej wagi ciała startowałeś z przygodą z crossfitem, po miesiącu możesz zauważyć całkowite lub znaczne zmniejszenie ilości tłuszczu w organizmie, a zatem wyraźnie wysmuklisz sylwetkę! Twoje mięśnie będą mocniej widoczne, ale też silniejsze, bardziej sprężyste, przez co wykonywanie ćwiczeń siłowych nie będzie już sprawiać Ci trudności. Efekty trenowania crossfitu przez miesiąc to również zauważalna poprawa w kondycji organizmu, a zatem wolniejsze męczenie się, większa odporność i wykształcenie takich cech charakteru, jak nieustępliwość, wytrwałość i wola walki!

Po pół roku od pierwszego treningu crossfit

Twoje ciało po półrocznym systematycznym trenowaniu crossfitu będzie w znakomitej formie. Zminimalizujesz ilość tkanki tłuszczowej do poziomu charakterystycznego dla sportowców (ok. 15%). Widoczne na całym ciele mięśnie będą silne. Na brzuchu prawdopodobnie pojawi się wymarzony kaloryfer, nogi wysmuklą się, a ramiona i barki będą umięśnione i zgrabne. Po pół roku trenowania crossfitu zmieni się także Twoja sprawność i kondycja. Intensywność każdej sesji crossfitowej sprawia, że Twoje serce może więcej, podobnie zresztą jak mięśnie. To moment, w którym będziesz chwalić się nie tylko naprawdę atrakcyjnym wyglądem, ale też ogólną sprawnością, zwinnością, szybkością, siłą i wytrzymałością!

Zauważalne efekty treningu crossfit to nie tylko widoczne mięśnie i lepsza (niekoniecznie mniejsza) waga. To także siła psychiczna i kondycyjna. Różnicę odczujesz już po pierwszych sesjach. Z pewnością warto tego doświadczyć!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]