Crossfit - skąd się wzięła jego popularność?

Crossfit - sport który uzależnia

Zaczęło się niewinnie – w skromnym garażu pewnego Amerykanina. Jednak jego mocna wiara w innowacyjność i efektywność wymyślonej metody treningowej sprawiła, że crossfit jest dziś jedną z najchętniej podejmowanych aktywności fizycznych. Wybuchowa mieszanka treningu biegowego, siłowego i gimnastyki nigdy nie była prosta i prawdopodobnie właśnie przez to z ochotą sięgają po nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, których łączą wspólne cele – perfekcyjnie wyrzeźbiona sylwetka i świetna kondycja, a także pasja do aktywnego stylu życia, która najwyraźniej jest zaraźliwa!

Innowacyjne boxy treningowe

Jeszcze kilkanaście lat temu żyliśmy w zupełnej nieświadomości, że różnego rodzaju treningi można ze sobą łączyć i to w zasadzie podczas jednej sesji. Słowo crossfit nie było nikomu znane, może z wyjątkiem Grega Glassmana, który nad swoją metodą ćwiczeniową pracował od początku lat dwutysięcznych. I mimo że dziś doskonale wiemy, jak efektywnym i genialnym treningiem jest crossfit, to jego początki wcale nie były łatwe. Innowacyjne wykorzystanie sprzętu do ćwiczeń oraz miksowanie technik z różnych dyscyplin sportowych nie od razu spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Wręcz przeciwnie – na siłowniach nikt nie chciał o tym słyszeć, dlatego Glassman wymyślił boxy, w których do dziś organizuje się sesje crossfitowe.

Trening nie tylko dla służb mundurowych

Skąd jednak tak ogromna popularność crossfitu na całym świecie? Niewątpliwie przyczyniły się do tego amerykańskie służby mundurowe. Trening Glassmana może i nie trafiał do mas, jednak fantastycznie sprawdził się przy szkoleniu sprawności, szybkości i wytrzymałości u policjantów, żołnierzy czy strażaków. Szybko okazało się, że efekty tej metody świadczą o niej jak najlepiej, a jej popularność sukcesywnie wzrastała. Dziś crossfit dotarł na kilka kontynentów i zjednuje sobie serca kolejnych sportowych zapaleńców.

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]