Crossfit w domu bez sprzętu

Crossfit czyli wymagająca dyscyplina

Crossfit w ciągu zaledwie kilkunastu lat przebył drogę ze skromnego garażu po największe kluby fitnessowe na całym świecie. Niegdyś piętnowana na siłowniach metoda treningowa, dziś ma status jednej z najmodniejszych. Trenują go nie tylko ci, którzy marzą o fantastycznie wyrzeźbionej sylwetce czy poprawie kondycji, ale także i ci, którzy pragną zmierzyć się ze swoimi słabościami. Brzmi cudownie? To jeszcze jedna dobra wiadomość: żeby ćwiczyć crossfit nie musisz właściwie wychodzić z domu ani nawet wydawać wielkich sum na specjalistyczny sprzęt. Wystarczy wygodny strój, odpowiednie, sportowe buty, trochę wolnej przestrzeni i oczywiście… dobre chęci!

Poradniki w sieci

Zastanawiasz się jak wystartować z crossfitem w domu bez sprzętu i specjalnie ułożonego planu treningowego? Zainspiruj się internetowymi forami i filmikami, na których znajdziesz mnóstwo ćwiczeń do włączenia w codzienne sesje crossfitu. Zasada jest jedna: w crossficie mieszamy ze sobą różne techniki i metody treningowe, zatem sprawdzą się zarówno różnego rodzaju biegi i podbiegi, jak i ćwiczenia siłowe i gimnastyczne. Wszystkie te elementy stworzą kompletny i kompleksowo działający trening na całe ciało, kondycję oraz sprawność.

Kreatywność i sportowa wyobraźnia

Crossfit w domu bez sprzętu to spore wyzwanie dla naszej kreatywności. Nie jest jednak niemożliwy do wykonania, szczególnie, jeśli twoja sportowa wyobraźnia nie zna granic. Biegi, podskoki i ćwiczenia wysiłkowe możesz wykonywać bez użycia jakichkolwiek akcesoriów. Przy typowo gimnastycznych formach możesz wykorzystać na przykład ścianę lub podłogę, na których z powodzeniem wykonasz pompki lub brzuszki. Fantastyczne obciążenia znajdą się w twojej kuchni – wystarczy butelka z wodą czy worek z cukrem – tu zamiast go zjadać, będziesz go wyciskać. Wszechstronne efekty gwarantowane!

Do Crossfitu polecamy kolekcje butów:

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]