Ćwiczenia Crossfit z hantlami

Założeniem crossfitu jest różnorodność, a wszelkie możliwości urozmaicenia treningu wykorzystujemy z ochotą i poczuciem podejmowanego wyzwania. Dlatego jeśli uprawiasz tę dyscyplinę sportową w swoim domu, powinieneś zaopatrzyć się w parę hantli! Te niewielkie obciążenia potrafią znacznie wzbogacić trening i poprawić naszą sprawność. Pytanie tylko: jakie ćwiczenia crossfit wykonywać z hantlami?

Jakie ćwiczenia crossfit z hantlami?

Tradycyjnie występujące w crossficie ćwiczenia takie, jak słynne burpees, biegi czy przysiady możesz równie dobrze wykonać z użyciem hantli. Dzięki obciążeniom trening będzie bardziej skuteczny, mocniejszy, ale również ciekawszy. Jeśli więc brakowało Ci pomysłów na kolejne WOD-y, to hantle znacznie ułatwią sprawę! Z pewnością zechcesz wykorzystać takie ćwiczenia crossfit z hantlami, jak:

  • Bieg bokserski z hantlami – świetne ćwiczenie na spalanie. To bieg w miejscu, któremu towarzyszy naprzemienny ruch rękoma do przodu. To ćwiczenie możesz wykonać z obciążeniem. Fantastycznie podziała nie tylko na mięśnie rąk, ale także brzucha!
  • Burpees z hantlami – kultowe już ćwiczenie crossfitowe, które towarzyszy crossfiterom w prawie każdym WOD. Gdy dołożysz hantle będzie jeszcze bardziej efektywne! Przy wyskoku do góry podnoś hantle nad głowę, a następnie połóż je na ziemi i oprzyj się na trzonkach przy pompce.
  • Brzuszki z hantlami – hantle łączymy w dłoniach na klatce piersiowej i podnosimy tułów, pracując mięśniami brzucha. W łatwiejszej wersji odrywamy łopatki od podłoża, w trudniejszej – z leżenia przechodzimy do siadu.
  • Przysiady z hantlami – kolejny stały element w treningach crossfit, który możesz wykonać z hantlami. Wystarczy trzymać je w rękach spuszczonych wzdłuż ciała i podnosić je do boków lub do przodu przy wstawaniu.

Jak ułożyć WOD z hantlami na ćwiczenia Crossfit ?

Standardowy WOD crossfit składa się z trzech lub pięciu ćwiczeń. Nie musisz wykorzystywać wszystkich powyższych propozycji podczas jednej sesji. Możesz mieszać je z innymi, bez obciążeń albo stosować je w grupie. Przykładowy WOD z hantlami: brzuszki, burpees i przysiady z obciążeniami wykonywane w seriach dostosowanych do indywidualnych możliwości trenującego.

Jak przygotować się do ćwiczeń z hantlami ?

Kluczową kwestią przy ćwiczeniach crossfit z hantlami jest oczywiście odpowiednie przygotowanie! Na pewno dobrą opcją będzie zakup rękawiczek treningowych, które znacznie ułatwią chwytanie obciążeń i ich trzymanie przez cały trening. Bardzo ważna jest również rozgrzewka, którą wykonujemy przed przystąpieniem do treningu! Rozgrzewamy wtedy nie tylko cały organizm, ale też konkretne stawy – łokciowy, kolanowy, skokowy i biodrowy, najlepiej poprzez krążenia!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]