Ćwiczenia Crossfit z Kettlebell

Chcesz wzmocnić mięśnie i popracować nad siłą? Twój codzienny crossfit zaczyna Cię nudzić? Zainwestuj w jeden sprzęt, który sprawi, że ćwiczenia staną się jeszcze przyjemniejsze i jeszcze bardziej efektywne! Kettlebell zachwyci Cię ilością nowych, treningowych możliwości! Podpowiadamy, jakie ćwiczenia crossfit możesz z nim wykonać.

Ćwiczenia crossfit z kettlebel – dlaczego warto?

Początki crossfitu to początek XXI wieku. Greg Glassman – pomysłodawca nowej metody treningowej zasłynął z tego, że wykorzystywał do ćwiczeń mniej popularny sprzęt, a dzięki mieszaniu różnych dyscyplin sportowych w czasie każdej sesji treningowej jego podopieczni rzeźbili nie tylko sylwetkę, ale też inne sprawności! Z założenia crossfit miał łączyć biegi, gimnastykę i ćwiczenia siłowe, by zyskać znakomite efekty w szybkości, zręczności, sile czy kondycji. Do treningu crossfit możesz wykorzystać różne sprzęty. Do najpopularniejszych należą hantle i kettlebell. Łatwy dostęp i niska cena kettlebell zachęcają do zakupu tego niewielkiego, ale bardzo przydatnego akcesorium. Zastanawiasz się dlaczego warto?

  • Ćwiczenia crossfit z kettlebell wzmacniają wszystkie partie mięśni, dzięki czemu stają się one bardziej wytrzymałe i silne.
  • Trening crossfit z użyciem obciążenia w postaci kettlebell spali mnóstwo kalorii.
  • Taka forma aktywności jest doskonałym sposobem na urozmaicenie codziennych treningów crossfit.
  • Ćwiczenia crossfit z kettlebell możesz wykonywać wszędzie – na siłowni, w boxie czy w domu.
  • Trening z kettlebell to trening funkcjonalny, co w praktyce oznacza, że przygotowuje on nas do wykonywania zwykłych, codziennych czynności, na przykład dźwigania zakupów czy podnoszenia ciężkich przedmiotów.

5 przykładowych ćwiczeń crossfit z kettlebell

Nie ulega wątpliwości, że ćwiczenia crossfit z kettlebell są bardzo użyteczne i przydatne. Aby jednak były bezpieczne, musimy przede wszystkim nauczyć się wykonywać je poprawnie. Zanim przystąpisz do treningu crossfit z obciążeniem, zapoznaj się z dokładną techniką ćwiczeń z kettlebell. Najlepiej umówić się na trening z trenerem personalnym albo podejrzeć filmiki trenerów w Internecie. Jeśli masz zamiar zacząć przygodę z crossfitem z ketllebell, to na pewno potrzebne Ci będą takie ćwiczenia, jak:

  • Przysiady z kettlebell – możesz je wykonywać na dwa sposoby – z kettlebell uniesionym przy klatce piersiowej albo do kettlebell stojącym pomiędzy Twoimi stopami.
  • Rwanie kettlebella – czyli podnoszenie kuli jedną ręką z przysiadu do stania z kettlebell nad głową.
  • Martwy ciąg z kettlebell – wykonuje się go podobnie do martwego ciągu ze sztangą na lekko ugiętych nogach z opuszczaniem i podnoszeniem wyprostowanego tułowia z kettlebel trzymanym oburącz przed sobą.
  • Swing z kettlebell – w pozycji podobnej do martwego ciągu wykonujemy wymachy kettlebell trzymanym oburącz spomiędzy nóg przed siebie.
  • Wstawanie tureckie – jedno z trudniejszych ćwiczeń z ketllebell, które wymaga mocnego skupienia na każdym ruchu. Na początek pozycja embrionalna z kettlebell po jednej ze stron ciała. W następnej fazie chwytamy kettlebell jedną ręką i podnosimy ją nad głowę. Ćwiczenie polega na powolnym wstawaniu z kettlebell cały czas uniesionym nad głową.

Ćwiczenia crossfit kettlebell możesz wykonać w jednym WOD-zie złożonym z trzech wybranych albo połączyć je z innymi seriami również tymi bez użycia sprzętu.

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]