Czego uczy siłownia

Ćwiczenia na siłowni to zdecydowanie jeden z najbardziej efektywnych i przyjemnych sposobów na rzeźbienie sylwetki. Możesz spalać kalorie podczas treningów kardio na rowerku czy bieżni, ale także budować mięśnie przy pomocy obciążeń i maszyn. Jeśli jeszcze nie zmobilizowałeś się do pójścia na siłownię, to na pewno przekona Cię fakt, że korzyści z ćwiczenia jest o wiele więcej. Zatem: czego uczy siłownia?

Czego uczy siłownia?

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportu kształtuje charakter. Wie o tym doskonale każdy biegacz czy kulturysta. Regularne treningi pozwalają oczyścić umysł ze złych emocji, rozładować energię i uwierzyć we własne siły. Nie dziwi więc, że moc aktywności fizycznej docenia coraz większa ilość osób, wśród których znaleźli się już nawet ci, którzy dotychczas prowadzili kanapowy styl życia. Treningi na siłowni nie są w tym przypadku żadnym wyjątkiem. Nie dość powiedzieć, że można na siłowni wypracować wymarzoną sylwetkę. Siłownia to także cenna lekcja takich wartości, jak:

Wytrwałość w dążeniu do celu

Wizualne efekty nie od razu są spektakularne, a rozpoczynając przygodę z treningami na siłowni, musimy liczyć się z tym, że oczekiwanie na rezultaty może trochę potrwać. Dlatego systematyczne ćwiczenia i regularne mierzenie się lub ważenie to nas niezastąpiona szkoła wytrwałości. Im więcej z siebie damy, tym lepsze i bardziej widoczne będą efekty. Z czasem jednak okazuje się, że treningi są już nie tylko drogą do celu, ale czystą przyjemnością, która pozwala spędzić wolny czas w najlepszy z możliwych sposobów – aktywnie.

Motywacja

Zarówno w sporcie, jak i w życiu, motywacja do działania odgrywa bardzo istotną rolę. Każdy, kto choć raz kupił karnet na siłownię, wie, że jest to ogromna mobilizacja do tego, by wybrać się na trening i dobrze go wykonać. Ćwicząc w domu, czy biegając na świeżym powietrzu, możemy znaleźć wiele wymówek – brak czasu czy kiepska pogoda to tylko niektóre z nich. Ale gdy wydamy pieniądze na karnet, motywacja przyjdzie sama. Doskonałym źródłem motywacji do ćwiczeń są też ludzie, których spotykamy w naszym miejscu do ćwiczeń. Widok umięśnionych, wyrzeźbionych ciał i sportowego zapału sprawia, że i nam bardziej się chce.

Wiedza o ludzkim ciele

Trenując na siłowni, niezależnie od tego, czy na bieżni, czy też na maszynach z obciążeniami, musimy przynajmniej pobieżnie zapoznać się z anatomią ludzkiego ciała i mechaniką ruchów. Źródło widocznych efektów ćwiczeń to przede wszystkim właściwa technika ich wykonywania. A żeby ją posiąść, musisz wiedzieć, jakie mięśnie pracują przy danym ćwiczeniu, jakich ruchów unikać, co nie powinno boleć, a jaki rodzaj bólu jest dobry i zwiastuje nadejście wymarzonych rezultatów. Dlatego ćwicząc na siłowni, poszerzamy swoją wiedzę z tego zakresu.

Dbanie o siebie i swój organizm

Siłownia z reguły idzie w parze ze zdrową dietą. Nikt nie chce przecież zaprzepaścić ciężkiej pracy, którą wykonał podczas treningu, niezbyt zdrowym jedzeniem. Dlatego zaczynamy coraz bardziej interesować się tym, jak zdrowo komponować swój jadłospis i powoli eliminujemy z diety wysoko przetworzone produkty, niezdrowe tłuszcze czy nadmiar prostych węglowodanów. Zyskujemy na tym nie tylko my sami, ale także nasi bliscy, którzy siłą rzeczy zaczynają jeść zdrowiej!

Siłownia to miejsce, w którym wyrabiamy nie tylko ciało, ale też charakter i dobre nawyki. Wykupując karnet, bez wątpienia robisz dla siebie coś dobrego – dbasz o swój organizm i fundujesz sobie najlepszą z możliwych lekcję wytrwałości!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]