HOT 8 Natalia Gacka-Dressler

Trenerka i dietetyczka, a zarazem mistrzyni świata w fitnessie sylwetkowym i ambasadorka marki Under Armour – odpowiada na 8 pytań, opowiada co ją napędza i motywuje, a także podpowiada jak wytrwać w postanowieniach noworocznych.
Pamiętasz ten moment, kiedy zdecydowałaś się profesjonalnie zająć sportem? Co Cię zmotywowało do tego?
Sportem zajmuję się praktycznie od dzieciństwa, jednak to fitness stał się moją ulubioną dyscypliną sportową i dokładnie pamiętam ten moment, od którego wszystko się zaczęło... Była to ostatnia klasa gimnazjum i konkurs wojewódzki, na który zdecydowałam się, że pojadę na dzień przed samym wydarzeniem, zajmując 2. miejsce. W między czasie szkolna zabawa przerodziła się w sport zawodowy. To była miłość od pierwszego wejrzenia i trwała tak kolejne 8 lat. A swoją karierę w fitnessie sylwetkowym zakończyłam z uśmiechem, zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie w 2012 roku.
Twoja Fit inspiracja – co najbardziej motywuje Cię do działania, gdy czujesz spadek formy lub ogarnia Cię lenistwo?
Inspiruję się różnorako. Czasem szperając w sieci, motywuję się innymi fit-kobietami, innym razem to mój mąż daje mi przysłowiowego kopa w tyłek i kibicuje abym mimo zmęczenia, przepracowania, nieprzespanej nocy z synkiem nie poddawała się.
Ktoś szczególnie jest Twoim prawdziwym motywatorem?
Najbardziej przemawia do mnie moje odbicie w lustrze i to jak daleka droga mnie czeka do uzyskania lepszej sylwetki. Automatycznie odechciewa mi się kolejnej kostki czekolady i mam ochotę przerzucić tonę żelastwa.
Co sprawia Ci największą frajdę w tym, co robisz?
Wszystko! Uwielbiam ćwiczyć, dosłownie wyciskać siódme poty. Niby się męczę w trakcie aktywności, a po zakończonym treningu mam o wiele większy power i pozytywne nastawienie niż przed rozpoczęciem ćwiczeń. Kocham inspirować innych do pracy nad własnym ciałem, uczyć, jak powinni się odżywiać, motywować ich do zmiany stylu życia na zawsze, a nie na chwilę. Ogromną radość sprawia mi widok moich podopiecznych, którzy nie dosyć, że czują się atrakcyjnie, to przede wszystkim stają się zdrowsi za pośrednictwem aktywności fizycznej i właściwej diety. Już od ponad 10 lat łączę pracę z swoją pasją, dzięki temu nie czuję się zmęczona tym, co robię, a w zamian odczuwam ogromną satysfakcję.
Wierzysz w siłę noworocznych postanowień? Co robić, aby były trwałe i skuteczne?
Wierzę w siłę motywacji, niezależnie od tego, jaka ona jest i skąd pochodzi. Postanowienia noworoczne niestety zbyt często okazują się słomianym zapałem, jednak zawsze musi być ten pierwszy moment, gdy postanawiamy coś zmienić. Jeśli więc wiąże się on ze zmianą cyferki w kalendarzu, to czemu nie, każdy moment jest dobry, aby zmieniać życie na lepsze.
Twoje motywujące up8, czyli wymień 8 rzeczy, które trzymają Cię w formie (mogą to być ulubione ćwiczenia, dieta, odzież, sprzęt, akcje specjalne, eventy etc.)
  • Różnorodność ćwiczeń – co oznacza, że nigdy nie powtarzam tego samego planu treningowego w następnym tygodniu.
  • Urozmaicona dieta – żadna monotonia nie wchodzi w grę! Jem różnorodnie, zdrowo i smacznie.
  • Praca zawodowa – powiązana jest ściśle z prezentowaniem sportowej, a jednocześnie kobiecej sylwetki, co wymaga ode mnie dbania o siebie 365 dni w roku. :)
  • Idealny strój sportowy – pozwala mi skoncentrować się na wykonywaniu dokładnie swojego planu treningowego, a nie na zbędnych detalach związanych z niewygodnym topem, źle skrojonych legginsach czy niepraktycznym obuwiu.
  • Odpoczynek – zregenerowany sportowiec może osiągnąć więcej!
  • Ulubiona aktywność fizyczna – uprawianie nielubianych lub sprawiających wyłącznie trudności aktywności fizycznych nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Sport ma nas przede wszystkim cieszyć, dlatego ja wybrałam badminton i siłownię.
  • Efekty – jak każda kobieta, zależy mi również na widocznych efektach ciężkiej pracy jaką wkładam w dbanie o siebie i to właśnie moja stopniowa metamorfoza nakręca mnie do jeszcze większej walki o lepszą wersję samej siebie.
  • ** To zupełnie innej wagi powód: Rodzina – dbam o swoje zdrowie również dla moich najbliższych, abyśmy mogli jak najdłużej cieszyć się aktywnym życiem i wspólną zabawą!
Co znajdziemy w Twojej kuchni? Bez jakich 8 składników nie mogłabyś się obejść?
Świeży szpinak, banany, jaja, olej kokosowy, kawa mielona tuż przed zaparzeniem, jogurt naturalny, orzechy, czekolada.
Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu dobrego zestawu treningowego? Czy dobrze dobrany #fitlook może pomóc wytrwać w postanowieniach noworocznych i zdobyć wyznaczony cel?
Należy przede wszystkim sugerować się wygodą. Żaden odjazdowy krój czy najmodniejszy wzór nie zastąpi nam komfortu, jaki uzyskamy dzięki materiałowi dobrej jakości. To właśnie w marce Under Armour, którą mam przyjemność testować już trzeci rok, znalazłam wszystkie najważniejsze cechy idealnego zestawu treningowego. Ubrania są wykonane z lekkich, świetnie oddychających i dopasowujących się do temperatury ciała tkanin. Są dodatkowo bardzo elastyczne i nie uciskają nawet kiedy są bardzo dopasowane do kształtu sylwetki, co potwierdziło się w czasie, gdy ćwiczyłam, będąc nawet w zaawansowanej ciąży. Każda kobieta znajdzie dla siebie odpowiedni kolor, od rażących żółci, pomarańczy po bardziej stonowane kolekcje pudrowe i szarości. Na mnie dobrze dobrany #fitlook działa motywująco, jednak wiem, że nawet świetny strój nie wykona za mnie ciężkiej pracy i wszystko tak naprawdę zależy od nas samych!

849.99 PLN

599.99 PLN

749.99 PLN

599.99 PLN

749.99 PLN

599.99 PLN

749.99 PLN

599.99 PLN

759.99 PLN

599.99 PLN

849.99 PLN

599.99 PLN

679.99 PLN

569.99 PLN

819.99 PLN

569.99 PLN

819.99 PLN

569.99 PLN

779.99 PLN

549.99 PLN

779.99 PLN

549.99 PLN

779.99 PLN

549.99 PLN

699.99 PLN

529.99 PLN

639.99 PLN

499.99 PLN

739.99 PLN

499.99 PLN

639.99 PLN

499.99 PLN

999.99 PLN

499.99 PLN

649.99 PLN

499.99 PLN

599.99 PLN

499.99 PLN

599.99 PLN

499.99 PLN

Powrót
×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]