Jak biegać żeby schudnąć?


Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z wysiłkiem fizycznym, nawet jeśli robi to głównie z przyczyn zdrowotnych czy chęci podniesienia poziomu endorfin, z tyłu głowy ma chęć zachowania pięknej sylwetki albo wręcz utraty zbędnych kilogramów. Powstało wiele teorii na temat tego, jak powinien wyglądać prawdziwie efektywny pod względem spalania trening. Uporządkujmy naszą wiedzę w tym zakresie i obalmy wszelkie mity!

Nie tylko trening

Przede wszystkim musimy zacząć od tego, że kiedy redukcja jest naszym głównym celem, nie obejdzie się bez zwrócenia większej uwagi na to, co i w jakich ilościach zjadamy. Wiele osób pada ofiarą myślenia, że wykonanie treningu automatycznie sprawia, że mogą jeść bez ograniczeń. Niestety, nie jest tak. Oczywiście – ciało po wysiłku domaga się uzupełnienia energii, najlepiej w postaci węglowodanów, natomiast pamiętajmy, że ich rodzaj i ilość także jest istotna. Nie możemy też przesadzać w drugą stronę. Rezygnacja z posiłku po treningu nie powoduje chudnięcia, a zwolnienie metabolizmu i w efekcie – zatrzymanie wagi!

Długo i spokojnie czy szybko i gwałtownie?

No dobrze, ale wróćmy do biegania. Czy ma znaczenie jak biegamy podczas chęci utraty kilogramów? Oczywiście! Od pewnego czasu pokutuje przeświadczenie, że najbardziej efektywnie spalamy podczas treningu interwałowego, czyli krótkiego, ale bardzo intensywnego, w trakcie którego zbliżamy się do szczytu możliwości jeśli chodzi podniesienie naszego tętna. Faktycznie – taki wysiłek pozwala na spalanie tłuszczu długo po jego zakończeniu. Jest jedno „ale”. Zwykle nie jesteśmy w stanie osiągnąć tak wysokiego stopnia intensywności, aby faza spalania po treningu pochłonęła taką ilość energii jak podczas długiego, ale bardziej monotonnego wysiłku. Dlatego szczególnie osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, powinny wygospodarować więcej czasu na trening – będzie on za to mniej męczący. W takiej sytuacji najlepiej sprawdza się po prostu jogging.

Pamiętajmy, że tylko połączenie dbałości o jakość i ilość produktów, które jemy oraz odpowiedniego treningu zbliży nas do wymarzonych efektów. Jednak w szale chęci osiągnięcia idealnego ciała nie zapominajmy o regeneracji. Jej brak zrujnuje nawet najbardziej wytężoną pracę!

Zobacz kolekcje butów do biegania:

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]