Jak dobrać biustonosz sportowy?

JAK ODPOWIEDNIO DOBRAĆ
BIUSTONOSZ SPORTOWY ?Perfekcyjnie dopasowany stanik sportowy zapewni Ci wszystko co niezbędne podczas treningu: wygodę, odpowiednie przytrzymanie oraz świetny wygląd. Potrzebujesz pomocy w jego doborze? Sprawdź kilka przydatnych wskazówek.
DLACZEGO TO TAKIE WAŻNE ?

Biust nie posiada mięśni , dlatego pozbawienie go odpowiedniego wsparcia w czasie uprawiania sportu może wywołać dyskomfort. Każdy wysiłek fizyczny (między innymi: bieganie, fitness, trening) może powodować utratę jędrności biustu. Mimo powszechnej opinii, mały biust potrzebuje równie mocnego wsparcia, jak duży biusty, a odpowiedno dobrany biustonosz sportowy podkreśla piękną, wysportowaną sylwetkę.


KROK 1:


DOBÓR STANIKA SPORTOWEGO
DO TYPU AKTYWNOŚCIRóżne dyscypliny, różne potrzeby. Dobry stanik sportowy zapewni Ci odpowiednie wsparcie. Jakiego poziomu wymaga Twoja aktywność?
NISKIE WSPARCIE

Staniki sportowe zapewniające niskie wsparcie, są przeznaczone dla wszystkich koibet, niezależnie od wymiarów. Idealnie nadają się do aktywności fizycznej typu: pilates czy joga. Świetnie sprawdzają się również w sportowych stylizacjach.
ŚREDNIE WSPARCIE

Biustonosze sportowe zapewniajace średnie wsparcie idealnie sprawdzają się podczas aktywności o umiarkowanej intensywności ruchu, takich jak treningi siłowe czy ćwiczenia na rowerze stacjonarnym.
WYSOKIE WSPARCIE

Staniki sportowe o wysokim wsparciu doskonale sprawdzają się podczas energicznych  aktywności jak na przykład bieganie, taniec czy treningi wytrzymałościowe. Jeśli masz duży biust, to strzał w dziesiątkę niezależne od rodzaju podejmowanego wysiłku.

KROK 2:


WYMIARY I WYBÓR ROZMIARU STANIKAKiedy już zdecydujesz, jaki rodzaj biustonosza potrzebujesz, przed Tobą najważniejszy krok - dobór odpowiedniego rozmiaru, jak wybrać ten właściwy? Zmierz swoje dwa kluczowe wymiary: obwód pod biustem oraz obwód biustu. Jak?

OBWÓD POD BIUSTEM

Pierwszy krok to zmierzenie obwodu klatki piersiowej pod biustem. Najlepszy będzie tu centymetr krawiecki. Pomiar musi być bardzo ciasny,a uzyskany wynik zaniż odpowiednio do budowy ciała i rodzaju biustonosza. Standardowo powinnaś odjąć 3 cm. Przykładowo: Twój obwód to 73 cm, kiedy odejmiesz 3 cm, uzyskasz informacje, że idealnie dobrany biustonosz to ten o obwodzie 70 cm.
WAŻNE: Jeżeli masz nieco zbędnych kilogramów, odejmij przynajmniej 5 cm. Tkanka tłuszczowa poddaje się naciskom, stąd też obwód musi być mniejszy.
OBWÓD BIUSTU

Tu również najlepiej sprawdzi się centymetr krawiecki. Pomiar obwodu biustu możesz wykonać w dobrze przylegającym miękkim biustonoszu lub bez. Jak? Jeśli Twój biust jest jędrny i nie ma tendencji do opadania zmierz obwód biustu w najszerszym miejscu stojąc prosto. Natomiast, gdy Twoje piersi są większych rozmiarów lub nieco opadają, powinnaś mierzyć obwód biustu w pozycji lekkko pochylonej do przodu. Pamiętaj, że miarka powinna być na równym poziomie z przodu, jak też z tyłu.
ROZMIAR MISECZKI

Dzięki zmierzeniu obwodu pod biustem i obwodu samego biustu perfekcyjnie dobierzesz rozmiar miseczki. Jak? Odejmij drugi wymiar od pierwszego i odczytaj rozmiar miseczki, korzystająć z TABELKIKROK 3:


OCENA PODCZAS PRZYMIARKI STANIKAJak ocenić, czy biustonosz dobrze leży? Podczas przymiarki zwróć uwagę na obwód, miseczkę oraz ramiączka.


OBWÓD ZA DUŻY OBWÓD
ZA MAŁY OBWÓD
PRAWIDŁOWY OBWÓD
Biustonosz powinien znajdować się na jednej wysokości ( z przodu i z tyłu ). Jeśli stanik w obwodzie unosi się ku górze, oznacza to, że jest on za duży. Zapnij biustonosz na PIERWSZĄ ( najbardziej zewnętrzną haftkę ). Jeżeli dobrze przylega, a jednocześnie da się włożyć 2 palce za obwód, to znaczy, że dobrałaś odpowiedni rozmiar.
MISECZKI ZA DUŻE MISECZKI
ZA MAŁE MISECZKI
PRAWIDŁOWE MISECZKI
Postaw na perfekcyjne dopasowanie : jeśli materiał miseczek marszczy się, to ich rozmiar jest za duży, jeżeli biust "wylewa" się nad miseczką lub po bokach, to rozmiar jest zbyt mały.
RAMIĄCZKA ZA DUŻE RAMIĄCZKA
ZA MAŁE RAMIĄCZKA
PRAWIDŁOWE RAMIĄCZKA
Dobrze dobrany stanik to nie tylko odpowiednie miseczki i obwód. Zwróć uwagę również na ramiączka, bo to własnie one w 20% odpowiadają za odpowiednie trzymanie. Wyreguluj je tak, aby nie spadały, ale i nie uciskały.
×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]