Zmień treść wyszukiwanej frazy
Spróbuj użyć mniejszej ilości filtrów (usuń mniej istotne)

Powrót

Zegarki sportowe Suunto

Rewolucyjne podejście do technologii

Firma Suunto to ponad 75-letnie doświadczenie, idealna precyzja i nieustanny nacisk na rozwój. Została założona w Finalndii przez biegacza i entuzjastę sportu – Tuomasa Vohlonena, który wynalazł sposób masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem. Suunto ciągle udoskonala technologie, tworząc niepowtarzalne projekty zegarków sportowych oraz przyrządów do nurkowania, które często testowane są w warunkach ekstremalnych.

Kompas wypełniony płynem

Korzenie marki sięgają 1936 roku, kiedy Vohlonen opatentował produkcję kompasów wypełnionych płynem. Z zawodu był inżynierem z ewidentną żyłką wynalazcy. Podczas wojny zimowej, fiński żołnierz został postrzelony przez snajpera. Pocisk trafił w kompas, znajdujący się w kieszeni ofiary i uratował jej życie. Od tej chwili wytrzymałość stała się nieodłącznym synonimem marki Suunto.

Suunto Diving

W czasie wojny Suunto dostarczało produkty dla żołnierzy. W latach 50. XX wieku marka rozpoczęła produkcję kompasów morskich i sportowych, które eksportowała do ponad 50 krajów. W 1965 roku firma wprowadziła na rynek pierwszy kompas nurkowy, który dał początek linii Suunto Diving. Piętnaście lat później fińska marka staje się światowym liderem w produkcji urządzeń do nurkowania, czyniąc ten sport łatwiejszym i bezpieczniejszym.

Pierwszy komputer nurkowy i outdoorowy

Kolejne lata przyniosły wiele sukcesów firmie, słynącej z innowacji i kreatywnego podejścia do najnowszych technologii. W 1997 roku marka Suunto wypuściła na rynek pierwszy komputer nurkowy. Rok później powstał pierwszy komputer outdoorowy, który stał się hitem sprzedaży wśród miłośników sportów górskich. Firma od tej pory ciągle udoskonala swoje projekty i proponuje nowe rozwiązania, które stanowią niezastąpione udogodnienia dla sportowców.

Produkty dla wymagających

Postaw na jakość i ciesz się niezawodnym produktem od marki Suunto. Skandynawski design, idealna precyzja i innowacyjna funkcjonalność to gwarancja komfortu podczas treningu.

×