Na czym polega Crossfit?

Szybko, mocno i intensywnie

Szybciej, mocniej, intensywniej – tak w skrócie można by określić motto crossfitu. Ta dość młoda dyscyplina sportowa w błyskawicznym tempie zyskuje coraz większe rzesze fanów. Historia crossfitu pokazuje, jak z garażowej siłowni wypłynąć na szerokie wody świata fit & health. W czym tkwi fenomen metody Amerykanina Grega Glassmana? Bez wątpienia we wszechstronności, której nie spotyka się w żadnej innej dyscyplinie sportowej. To dlatego, że crossfit to nie jedna, lecz tak naprawdę trzy formy aktywności fizycznej w jednym.

Różnorodne ćwiczenia

Na czym polega crossfit? Na mieszaniu ćwiczeń i metod treningowych z trzech znanych nam dobrze dyscyplin sportowych. Mamy tutaj elementy treningów biegowych, ale także ćwiczenia z obciążeniami zaczerpnięte z typowego treningu na siłowni oraz formy gimnastyki, które dobrze pamiętamy ze szkolnych zajęć wychowania fizycznego, z jedną tylko różnicą – tu nie ma miejsca na taryfę ulgową. Każda sesja crossfitu polega na wykonywaniu w określonej jednostce czasu wybranego ćwiczenia. Inna forma wykorzystuje nie czas, lecz ilość powtórzeń. Wszystko robimy na miarę swoich możliwości – inne obciążenie przypadnie drobnej kobiecie, a zupełnie inne wyćwiczonemu mężczyźnie. Najważniejsze jednak, by dać z siebie wszystko!

Wymagające ćwiczenia dla zdecydowanych

Crossfit zdecydowanie nie jest dla tych, którzy lubią taneczne zajęcia z aerobiku czy lekkie treningi biegowe. Jego efektywność zasadza się na dużej intensywności, prędkości, ale także dobrej technice wykonywania ćwiczeń. Każdy uczestnik sesji pracuje na swój jak najlepszy wynik, a każda najmniejsza poprawa własnego rekordu jest źródłem ogromnej satysfakcji. Poza nią w crossficie zyskujemy o wiele więcej – maksymalną sprawność, świetną kondycję i szybkość oraz ponadprzeciętną

×