Run This Town!
Kiedy chwyta pierwszy mróz przenosisz się z aktywnością fizyczną na siłownię? Niepotrzebnie! Jest wiele powodów, dla których warto zostać na zewnątrz! Zainspiruj się… RUN THIS TOWN!
Run This Town!
Dlaczego warto biegać jesienią i zimą?

I dlaczego robić to w plenerze? Oczywiście możesz wybrać bieżnię jako treningowy substytut, ale chyba zgodzisz się, że nie daje ona tak wielu możliwości! Przede wszystkim bieganie na otwartej przestrzeni jest po prostu przyjemniejsze. Wielu biegaczy podkreśla, że fascynuje ich poranna obserwacja budzącego się miasta albo światła, którymi mieni się wieczorem… To jednak nie tylko krajobrazy, ale także jesienny wiatr, zimowy śnieg czy ukształtowanie powierzchni są zaletą treningu na zewnątrz.

To one zmuszają nas do elastyczności, dostosowania tempa, stawiania czoła nowym, niespodziewanym wyzwaniom, które na zaprogramowanej bieżni nas nie spotkają. Bieg w plenerze to także szansa na lepsze dotlenienie. I… na utrzymanie motywacji. Choć jesienią spada ona gwałtownie, to podtrzymanie stałej częstotliwości biegania sprawia, że łatwiej nam jej nie stracić.

Run This Town!
Ubiór? Na cebulkę!

W trakcie treningu temperatura ciała wzrasta. Dlatego tak ważne jest, aby się nie przegrzać. No, ale nie możesz także zmarznąć… Najlepsze rozwiązanie?

Ubiór na cebulkę, który możesz dostosowywać do zmieniających się w trakcie treningu potrzeb. Postaw na elastyczne tkaniny odprowadzające wilgoć i termoaktywne ubrania dające ciepło lub wentylujące w odpowiednich momentach.

Run This Town!
Run This Town!

Najlepszym przyjacielem biegacza jesienią i zimą są oczywiście legginsy – idealnie przylegają do ciała zapewniając ciepło, ale jednocześnie zapobiegają magazynowaniu potu. Warto wybrać również longsleeve, dzięki któremu także górna część ciała będzie chroniona przed chłodem. Na niego załóżmy kurtkę – najlepiej taką, która ochroni przed ewentualnym deszczem lub śniegiem! Jesteś zmarzluchem? Przemyśl dodatkową warstwę ubrania – na przykład bluzę.

Run This Town!
Buty, które Cię nie zawiodą

Buty do biegania jesienią lub zimą muszą posiadać wszystkie cechy ważne dla nas podczas biegania o innych porach roku – odpowiednią amortyzację, dopasowanie i wentylację. W mroźne pory roku warto jednak trochę większą wagę przywiązać do bieżnika i materiału, z którego została wykonana cholewka. Jakie mają mieć funkcje? Zewnętrzna podeszwa oczywiście musi nas chronić na śliskich powierzchniach, a cholewka być wykonana z materiału, który nie przemoknie po kilku minutach deszczu. Taką funkcję może też spełniać specjalna membrana, którą buty będą pokryte.

Zaprzyjaźnij się z maską

No dobrze, ale jak biegać w plenerze, kiedy co i rusz słyszymy o smogu? Pyły w powietrzu faktycznie nam szkodzą, a kiedy się męczymy, jeszcze więcej szkodliwych substancji dostaje się do płuc. Możesz temu jednak zaradzić – spraw sobie maskę antysmogową dostosowaną do potrzeb osób, które uprawiają sport na świeżym powietrzu. Nie tylko zapewnisz sobie ochronę podczas treningu, ale będziesz mógł wykorzystać maskę również na co dzień. No i przede wszystkim – nie zrezygnujesz z biegania w żadnych warunkach!

produkt maska
RESPRO TECHN O BLACK
Run This Town!
×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]