Trening Crossfit z hantlami

Użycie sprzętu do ćwiczeń może nie tylko poprawić naszą sprawność, ale też urozmaicić nasze treningi. Dzięki niewielkim zmianom w programie treningowym unikniesz monotonii, a także zadbasz o rozwój kolejnych grup mięśniowych. Znakomitym rozwiązaniem na wszystkich poziomach zaawansowania jest trening crossfit z hantlami, który możesz wykonać w domu lub na siłowni. Oto, jak go zaplanować i przeprowadzić!

Trening crossfit z hantlami – dlaczego warto ?

Hantle to zdecydowanie jeden z najchętniej wybieranych sprzętów do ćwiczeń. Są łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie, a dają mnóstwo możliwości na treningu. Po crossfit z hantlami warto sięgnąć przede wszystkim ze względu na efektywność takich ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy aktualnie pracujesz nad redukcją tkanki tłuszczowej, czy też chcesz zbudować masę mięśniową, obciążenia przy treningu będą bardzo skuteczne! Warto zdecydować się na hantle również przez to, że nasz trening przestaje być nudny i monotonny. Hantle dają nowe możliwości, inspirują do ćwiczenia w odmienny sposób, a także korzystnie wpływają na konkretne grupy mięśni. Kolejna zaleta to możliwość wykonania treningu crossfit z hantlami praktycznie w każdych warunkach. Jeśli preferujesz profesjonalny box, to trener na pewno ułoży dla Ciebie WOD z hantlami. Możesz go również wykonać na siłowni albo w domowym zaciszu na spokojnie, w pełni skupiając się na każdym ruchu!

Jak wybrać hantle do treningu ?

Zanim przystąpimy do wykonania WOD-u z hantlami, musimy odpowiednio dobrać dla siebie ich ciężar. W zależności od Twojej masy ciała oraz stopnia zaawansowania w treningach ciężar ten będzie zmienny. Na początek możesz wybrać niewielkie obciążenia, na przykład dwukilogramowe, a dopiero w kolejnych sesjach zwiększać obciążenia odpowiednio do swoich możliwości. Na pierwszy raz dobierz hantle tak, by odczuwać umiarkowany wysiłek przy ich podnoszeniu. Kiepskim wyborem będą zbyt ciężkie hantle, które mogą doprowadzić do kontuzji, ale także za lekkie, których w ogóle nie odczujesz.

Jak przygotować się do treningu z hantlami?

Podstawową kwestią przed wykonaniem treningu crossfit z hantlami będzie oczywiście odpowiednia rozgrzewka. Jeśli ją zaniedbamy, możemy być bardziej narażeni na kontuzje i urazy. Dlatego poza standardowymi ćwiczeniami takimi, jak pajacyki, bieg w miejscu czy skipy, wykonaj:

  • Krążenia ramion w tył i w przód,
  • Krążenia w stawie łokciowym,
  • Krążenia stawów kolanowych na ugiętych kolanach,
  • Rozgrzewkę stawów skokowych.

Trening crossfit z hantlami – jakie ćwiczenia?

Po rozgrzewce możesz przejść do treningu właściwego, czyli ćwiczeń z hantlami. Twój WOD z tym sprzętem nie musi trwać długo. Wręcz przeciwnie – crossfiterzy wiedzą, że nawet dziesięć minut dobrego treningu potrafi przynieść znakomite rezultaty. Przykładowy trening crossfit z hantlami może składać się z takich ćwiczeń, jak: przysiady z hantlami, wypady nóg w tył i w przód z hantlami, trening rąk – tricepsa i bicepsa z unoszeniem hantli. Do każdego WOD-u możesz wybrać na przykład 2 ćwiczenia z hantlami i dodać do nich burpees albo bieg w miejscu, dzięki czemu zyskasz pełen trening crossfit z ćwiczeniami z różnych dyscyplin sportowych.

Odpowiednio wykonany trening crossfit z hantlami może być źródłem fantastycznych efektów i satysfakcji. Pamiętaj by właściwie dobrać obciążenia do swoich możliwości, a także zadbać o rozgrzewkę i dobrą technikę ćwiczeń. Dzięki temu sesja będzie nie tylko skuteczna, ale przede wszystkim bezpieczna!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]