Trening Crossfit z Kettlebell

Nawet początkujący crossfiter wie, że codzienny trening można urozmaicić na wiele sposobów! Za to kochamy crossfit – możliwość wykorzystania różnego rodzaju sprzętów i siły własnych mięśni w skutecznych i nienudnych ćwiczeniach. Zatem jeśli poszukujesz treningowej inspiracji, to na pewno przypadnie Ci do gustu trening crossfit z kettlebell! Podpowiadamy, jak go wykonać i dlaczego warto to zrobić!

Trening crossfit z kettlebell – co daje?

Nie od dziś wiadomo, że dodatkowe obciążenie przy treningu wzmacnia efektywność ćwiczeń u większości osób trenujących. Kettlebell to idealne rozwiązanie dla tych, którzy do tej pory ćwiczyli bez użycia sprzętu, ale efekty przestały ich zadowalać. Sprawdzi się też doskonale u osób początkujących w crossficie, bo używanie go nie jest trudne. Trening crossfit z kettlebell możesz wykonać wszędzie – nie tylko na siłowni, ale także w swoim domu. Ta charakterystyczna kula z uchwytem to jeden z najłatwiej dostępnych i najtańszych sprzętów sportowych i z pewnością warto w nią zainwestować, szczególnie gdy chcemy urozmaicać nasze domowe sesje crossfitowe. Trening crossfit z kettlebell to pomysł na trening funkcjonalny, w którym pracują intensywnie wszystkie grupy mięśni, dzięki czemu podczas wykonywania jednego WOD-u możesz spalić mnóstwo kalorii i popracować nad rzeźbą. Tradycyjnie dla crossfitu zyskasz też większą sprawność i siłę, która rośnie wraz z każdym podniesieniem!

Jakie ćwiczenia w trening z kettlebell?

Trening crossfit z kettlebell jest prosty i fantastycznie sprawdzi się nawet u początkujących. Warto jednak dokładnie zapoznać się z techniką wykonywania ćwiczeń, by uniknąć niebezpiecznych kontuzji. Kluczowe znaczenie ma też odpowiedni dobór ciężaru kettlebell, który dla osoby zaczynającej swoją przygodę z crossfitem powinien być znacznie niższy od tego, po który sięgnie doświadczony trenujący. Nie przeciążaj się, skup się na każdym ruchu i myśl o wymarzonych rezultatach, które na pewno pojawią się już niebawem! Z pewnością przydadzą Ci się takie ćwiczenia, jak:

  • Przysiady z kettlebell – najprostsze z ćwiczeń z kettlebell. Wystarczy, że złapiesz kulę oburącz na wysokości klatki piersiowej, a następnie wykonasz serię tradycyjnych przysiadów.
  • Martwy ciąg z kettlebell – można go wykonywać ze sztangą, hantlami, ale także z kettlebell. Stań w lekkim rozkroku na delikatnie ugiętych nogach. Pochyl tułów do przodu, zachowując proste plecy i ściągnięte łopatki. Ręce opuść w dół i chwyć kettlebell. Wykonuj podnoszenia z intensywną pracą bioder w przód i w tył.
  • Wymachy kettllebell – stań w lekkim rozkroku na ugiętych kolanach. Kettlebell umieść pomiędzy stopami. Ruch w tym ćwiczeniu polega na swingu kettlebellem z pozycji na ugiętych kolanach z opuszczonym tułowiem do wyprostu bioder – podobnie jak w martwym ciągu.
  • Rwanie kettlebella – zacznij wykonywać to ćwiczenie z pozycji przysiadu z kettlebellem przy nodze. Chwyć uchwyt kuli wyprostowaną ręką z kciukiem skierowanym w stronę ciała. Podnieś kettlebell na wysokość barków, a następnie do góry nad głowę. Powróć do przysiadu i powtórz rwanie na obydwie ręce.

Trening crossfit z kettlebell – jak ułożyć WOD?

Skutecznych ćwiczeń z kettlebellem jest mnóstwo, dlatego nieustannie możesz urozmaicać swój trening crossfit, by uniknąć monotonii. WOD z kettlebell ułożysz w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że wybierzesz dla siebie trzy ćwiczenia, a następnie wykonasz je w odpowiednich dla Twojego poziomu zaawansowania seriach. Dobrym rozwiązaniem jest też mieszanie ćwiczeń z kettlebell z tymi, w których używamy wyłącznie siły własnych mięśni. Możesz na przykład stworzyć WOD z martwego ciągu kettlebell, rwania kettlebell i biegu bokserskiego czy burpees. Ogranicza Cię wyłącznie Twoja fantazja!

×
[script]$(document).ready(function() { $('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_loyaltyClubJoin').change(function(){if($(this).is(':checked')) {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').attr('required', '');} else {$('#cart_flow_address_step_loyaltyScheme_consentForm_consent_1682_0').removeAttr('required');}});})[/script]